Obeklub

Obe Klub sdružuje pacienty, kteří bojují s nadváhou a obezitou. Nejčastějším měřítkem nadváhy a obezity je index BMI (poměr hmotnosti v kg a výšky v m2) a hodnoty BMI 25 a více. Obezita (otylost, tloušťka) vzniká ve chvíli, kdy člověk přijímá více energie, než kolik jí vydá. Nadbytečná energie se v organismu hromadí ve formě tuku v tukových buňkách. Obezita je tedy definována jako zvýšené množství tukové tkáně a zároveň tělesné hmotnosti, která je zdrojem dalších zdravotních komplikací.

Cílem našeho klubu je propojit všechny, kteří se s nadváhou rozhodli aktivně bojovat, s odborníky a lidmi, kterým se jejich boj s obezitou více či méně daří zvládat. Rádi bychom vám představili jak odborné postupy, tak i lidské příběhy pacientů, kteří mají s léčbou obezity svoji zkušenost.

V připravovaných programech vás budeme seznamovat s možnostmi konzervativní léčby nebo bariatrických operací, které napomáhají k trvalé redukci hmotnosti a jsou pomocníky v boji s přebytečnými kily. Zároveň pro vás budeme organizovat pohybové aktivity, které jsou nedílnou součástí procesu léčby obezity a které zlepšením celkové tělesné vitality pozitivně ovlivňují náladu a psychiku člověka.


Našim hlavním cílem je pomoci lidem s nadváhou při cestě zpět k plnohodnotnému životu bez omezení vyplývající z nadbytečné hmotnosti.

Další kluby

Kalendář událostí

Momentálně zde nejsou žádné události