Jsme PaciMed

Jsme pacientská nezisková organizace PaciMed Praha – pobočný spolek VŠTJ Medicina Praha, která vznikla v září 2016 ve spolupráci s VŠTJ Medicina Praha, z.s., a sídlíme v ulici Na Moráni 360/3, Praha 2. Naším cílem je sdružovat lidi potýkající se s civilizačními onemocněními. PaciMed však není pouze pro samotné pacienty, ale také pro rodinné příslušníky a všechny, kteří se o tuto problematiku zajímají. Vytváříme prostor pro sdílení a vzájemné předávání osobních zkušeností s různými onemocněními a zároveň poskytujeme ověřené informace od odborníků a lékařů, kteří se danými onemocněními zabývají ve své praxi.

Našimi hlavními aktivitami je pořádání neziskových akcí, edukačních pobytů, workshopů a sportovních aktivit, které pozitivně ovlivňují současný, ale především budoucí zdravotní stav našich členů.

S přáním pevného zdraví,
Tým PaciMed

Statutární orgán

Miloslav Čermák

Předseda

Celý život žiju po boku DM1 a kardiovaskulární nemoci – stenózy aorty (dnes již s aortální titanovou náhradou). Jsem fanda do IT technologií a díky moderním technologiím posledních několika let mohu žít běžný život jako zdravý člověk. Jsem ochoten sdílet své znalosti, zkušenosti a pomáhat ostatním lidem s DM1 / DM2. Jako celoživotní optimista, ale zároveň realista chci pomáhat ostatním. Rád rozdávám radost a štěstí.

marek-rihak

Marek Řihák

Člen

Od ukončení aktivní sportovní činnosti bojuji cca 20 let více či méně úspěšně s obezitou. Na jaře 2020 jsem nastoupil léčbu ve VFN, kde se, pevně doufám, přebytečných kil definitivně zbavím. Jsem rodinný typ, hrdý otec dvojčat, rád si poslechnu dobrou muziku, juknu na dobrý film a projdu se se psem Oldou. Chtěl by se s vámi podělit o zkušenosti, které mě na mojí cestě s přebytečnými kily potkaly. Mým cílem je návrat k aktivnímu sportování po boku mojí rodiny. 

Jelikož mi není lhostejný osud vás, kteří jste se rozhodli se svými přebytečnými kily ,,zatočit”, velmi rád bych vám s tímto pomohl a přiblížil způsoby, jak na to.

veronika-t

VERONIKA Jakubů

 

Do organizace PaciMed jsem měla možnost se zapojit jako organizační pomocník, sama nebojuji s žádnou z civilizačních onemocnění. Nicméně ve svém nejbližším okolí mám lidi ze všech skupin (obe, dia, kardio i onko). Zastupuji zde tedy skupinu lidí, kteří by rádi svým nejbližším co nejvíce pomohli v boji se svým onemocněním. Svou profesí psychologa zde ale také zastupuji skupinu odborníků. Ráda se s Vámi setkám v diskuzi jako odborník, ale blízký člověk nemocného.

Dokumenty a listiny

PaciMed Praha

pobočný spolek VŠTJ Medicina Praha, z.s.

Na Moráni 360/3

128 00 Praha 2

Česká republika

IČ: 05376858

ODEBÍREJTE NÁŠ NEWSLETTER