Jsme PaciMed

Jsme pacientská nezisková organizace PaciMed Praha – pobočný spolek VŠTJ Medicina Praha, která vznikla v září 2016 ve spolupráci s VŠTJ Medicina Praha, z.s., a sídlíme v ulici Na Moráni 360/3, Praha 2. Naším cílem je sdružovat lidi potýkající se s civilizačními onemocněními. PaciMed však není pouze pro samotné pacienty, ale také pro rodinné příslušníky a všechny, kteří se o tuto problematiku zajímají. Vytváříme prostor pro sdílení a vzájemné předávání osobních zkušeností s různými onemocněními a zároveň poskytujeme ověřené informace od odborníků a lékařů, kteří se danými onemocněními zabývají ve své praxi.

Našimi hlavními aktivitami je pořádání neziskových akcí, edukačních pobytů, workshopů a sportovních aktivit, které pozitivně ovlivňují současný, ale především budoucí zdravotní stav našich členů.

S přáním pevného zdraví,
Tým PaciMed

Statutární orgán

Miloslav Čermák

Předseda

Celý život žiju po boku DM1 a kardiovaskulární nemoci – stenózy aorty (dnes již s aortální titanovou náhradou). Jsem fanda do IT technologií a díky moderním technologiím posledních několika let mohu žít běžný život jako zdravý člověk. Jsem ochoten sdílet své znalosti, zkušenosti a pomáhat ostatním lidem s DM1 / DM2. Jako celoživotní optimista, ale zároveň realista chci pomáhat ostatním. Rád rozdávám radost a štěstí.

marek-rihak

Marek Řihák

Člen

Od ukončení aktivní sportovní činnosti bojuji cca 20 let více či méně úspěšně s obezitou. Na jaře 2020 jsem nastoupil léčbu ve VFN, kde se, pevně doufám, přebytečných kil definitivně zbavím. Jsem rodinný typ, hrdý otec dvojčat, rád si poslechnu dobrou muziku, juknu na dobrý film a projdu se se psem Oldou. Chtěl by se s vámi podělit o zkušenosti, které mě na mojí cestě s přebytečnými kily potkaly. Mým cílem je návrat k aktivnímu sportování po boku mojí rodiny. 

Jelikož mi není lhostejný osud vás, kteří jste se rozhodli se svými přebytečnými kily ,,zatočit”, velmi rád bych vám s tímto pomohl a přiblížil způsoby, jak na to.

veronika-t

VERONIKA Jakubů

 

Do organizace PaciMed jsem měla možnost se zapojit jako organizační pomocník, sama nebojuji s žádnou z civilizačních onemocnění. Nicméně ve svém nejbližším okolí mám lidi ze všech skupin (obe, dia, kardio i onko). Zastupuji zde tedy skupinu lidí, kteří by rádi svým nejbližším co nejvíce pomohli v boji se svým onemocněním. Svou profesí psychologa zde ale také zastupuji skupinu odborníků. Ráda se s Vámi setkám v diskuzi jako odborník, ale blízký člověk nemocného.

Lenka Zelenková

Dobrovolnice

Dostala jsem se etapy života, kdy se můžu věnovat sama sobě. Jsem totiž už rok v důchodu. S nadváhou se potýkám od svých dětských let. Na pár let se mi podařilo nad ní zvítězit, ale teď má navrch ona. Těší mě vytvářet hezké věci, občas navštěvuji kurzy kreslení, ráda čtu a s oblibou se dívám na filmy s dobrým koncem.
Čím je člověk pružnější, tím se mu zvyšuje šance na dlouhý život. Na to jsem nepřišla sama, s tímto mottem jsem setkala kurzech, kde se cvičí protahovací cvičení s prvky Taoské jógy. Zjistila jsem, že cvičení může být zajímavé a originální.
Vím, že je třeba mít trpělivost, že při dobrém vedení a povzbuzení se může dosáhnout úspěchů a v tom budu ráda nápomocna.

Dokumenty a listiny

PaciMed Praha

pobočný spolek VŠTJ Medicina Praha, z.s.

Na Moráni 360/3

128 00 Praha 2

Česká republika

IČ: 05376858

ODEBÍREJTE NÁŠ NEWSLETTER

Copyright © 2022, PaciMed Praha – pobočný spolek VŠTJ Medicina Praha, z.s.