Jsme PaciMed

Jsme pacientská nezisková organizace PaciMed Praha – pobočný spolek VŠTJ Medicina Praha, která vznikla v září 2016 ve spolupráci s VŠTJ Medicina Praha, z.s., a sídlíme v ulici Na Moráni 360/3, Praha 2. Naším cílem je sdružovat lidi potýkající se s civilizačními onemocněními. PaciMed však není pouze pro samotné pacienty, ale také pro rodinné příslušníky a všechny, kteří se o tuto problematiku zajímají. Vytváříme prostor pro sdílení a vzájemné předávání osobních zkušeností s různými onemocněními a zároveň poskytujeme ověřené informace od odborníků a lékařů, kteří se danými onemocněními zabývají ve své praxi.

Našimi hlavními aktivitami je pořádání neziskových akcí, edukačních pobytů, workshopů a sportovních aktivit, které pozitivně ovlivňují současný, ale především budoucí zdravotní stav našich členů.

S přáním pevného zdraví,
Tým PaciMed

Statutární orgán

Miloslav Čermák

Předseda

Celý život žiju po boku DM1 a kardiovaskulární nemoci – stenózy aorty (dnes již s aortální titanovou náhradou). Jsem fanda do IT technologií a díky moderním technologiím posledních několika let mohu žít běžný život jako zdravý člověk. Jsem ochoten sdílet své znalosti, zkušenosti a pomáhat ostatním lidem s DM1 / DM2. Jako celoživotní optimista, ale zároveň realista chci pomáhat ostatním. Rád rozdávám radost a štěstí.

marek-rihak

Marek Řihák

Člen

Od ukončení aktivní sportovní činnosti bojuji cca 20 let více či méně úspěšně s obezitou. Na jaře 2020 jsem nastoupil léčbu ve VFN, kde se, pevně doufám, přebytečných kil definitivně zbavím. Jsem rodinný typ, hrdý otec dvojčat, rád si poslechnu dobrou muziku, juknu na dobrý film a projdu se se psem Oldou. Chtěl by se s vámi podělit o zkušenosti, které mě na mojí cestě s přebytečnými kily potkaly. Mým cílem je návrat k aktivnímu sportování po boku mojí rodiny. 

Jelikož mi není lhostejný osud vás, kteří jste se rozhodli se svými přebytečnými kily ,,zatočit”, velmi rád bych vám s tímto pomohl a přiblížil způsoby, jak na to.

Alžběta Staňová

ALŽBĚTA Staňová

 

Jídlo a pohyb byly vždycky můj koníček. V různých obdobích převažovalo jedno nebo druhé, až studium nutriční terapie mi pomohla v jídle a pohybu najít rovnováhu. Pomáhat lidem s civilizačními onemocněními jsem začala už v průběhu vysoké školy. Po dokončení magisterského studia v oboru nutriční specialista jsem začala pracovat na III.interní klinice 1.LF a UK v Praze v rámci obezitologické ambulance. Ve volném čase ráda cestuju a ochutnávám novou kuchyni. Věřím, že žádné jídlo by pro nás nemělo být zakázáno a ráda budu zdravý vztah k jídlu předávat i Vám. 

Jana Poláchová

Jana Poláchová

Spolupracujeme

Sport mě provází od malička a pohyb je mou vášní. Jako bývalý vrcholový sportovec si ovšem uvědomuji, že primární je zvolit do života takový pohyb, který přivádí radost a buduje vaši zdatnost, která je cílem k vašemu celkovému zdraví. Jsem bakalář tělovýchovy a sportu, instruktor aerobiku, fitness a zdravotní tělesné výchovy. Nejradši mám ale označení pohybový lektor. Pohybem totiž klienty provádím. Zaměřuji se na funkční pohyb. Mým cílem je vést pohyb tak, aby vaše tělo fungovalo co nejlépe, do co nejvyššího věku. Jsem odborným pracovníkem VŠTJ Medicina Praha a členem našeho týmu Healthy Fitness Club, se kterým pro vás zajišťuje pohybové akce a programy ve spolupráci s organizací PaciMed. Ve VŠTJ Medicina Praha a týmu HFC máme zkušenosti se cvičením s pacienty s civilizačními onemocněními a jsme propojeni s odborníky ve zdravotnictví tak, abychom vám zajistili co nejkomplexnější péči.

© 2023, PaciMed Praha – pobočný spolek VŠTJ Medicina Praha, z.s.